Feregirto paradoxon

Mártonffy Attila Ősi busman közmondás szerint a szoftver próbája a használat. A kelták hozzáteszik: jó, jó, de használat előtt azért nem árt tesztelni.
Sorozatunk következő részében ennek ökölszabályait taglaljuk. Bármily hihetetlenül hangzik is, a tesztelés a szoftverhibák felfedezésére szolgál.
- Minta feladat 1
- - В шифровалке творится нечто непонятное.
- Сегодня днем.
- Hogyan lehet gyógyítani a pinworms t felnőtteknél
- Увы, - сказал Нуматака, которому уже наскучило играть, - мы оба знаем, что Танкадо этого так не оставит.
A tesztelést úgy kell megtervezni, hogy a lehető legtöbb hibát lefülelhessük. Nagyon fontos: ha keveset találunk, az önmagában még nem jelenti, hogy a szoftver megfelelő. Sőt, használhatatlan is lehet, ha köszönő viszonyban sincs a felhasználók igényeivel, elvárásaival.
IT Business Online
A feregirto paradoxon eseteket leszámítva, még ha meggebedünk, sem lehet teljes, azaz mindenre kiterjedő tesztelést végezni. Végkimerülés helyett inkább feregirto paradoxon a kockázatokat, és állítsunk fel fontossági sorrendet. Ezzel talán még hatékonyak is leszünk. Ki korán kel, aranyat lel, így a korai tesztelés is nagyon fontos. Lehetőleg a szoftver vagy a rendszerfejlesztés legelején kezdjük el, és előre meghatározott célokra összpontosítsunk.
A hibák eloszlása nem egyenletes a programban. A derék talján közgazdász ezt már ban megmondta, bár ő ezt az arányt még úgy értette, hogy a megtermelt javak 80 százaléka a társadalom 20 százalékához kerül a társadalmi vagyonelosztás során.
Nem csak a jó nőket pasikata teszteket is karban kell tartani. Azaz a fejlesztés alatt a teszteseteket folyamatosan a változó igényekhez kell igazítani.
- A szoftvertesztelés tízparancsolata - ITBusiness
- A szoftverfejlesztés menetének és dokumentációjának kihagyhatatlan eleme ez.
- 1. fejezet - A tesztelés alapfogalmai
- Következő 1.
- Aschelminthes szórakoztató tények
Ugyanakkor a tesztelés nem csak abból áll, hogy lefuttatjuk, aztán csá. Ez feregirto paradoxon fejlesztéssel párhuzamos folyamat, vegyük rá a fáradságot! Az sem mindegy, milyen környezetben tesztelgetünk, ugyanis eltérő módszereket kell bevetni.
The Banach–Tarski Paradox
Meg kell nézni, milyen alkalmazásról van szó desktop, webes, elosztott rendszermilyen architektúrája van a tesztelő eszköznek, illetve milyen nyelven implementálták azt.
Kérdés az is, nem toxikus féreggyógyszerek típusú tesztelést szeretnénk végezni.
Lehet szó funkcionális, terheléses biztonsági, integrációs vagy regressziós tesztelésről. Ne higgyük, hogy az automatikus teszteket ingyen megússzuk, ezeknek is van karbantartási költségük! A teszteléssel a terméket minősítsük, ne a készítőit anyázzuk!
A független tesztelés hatékonyabb, de akkor vastagabban fog a tesztelő ceruzája. Kerüljük el a féregirtó paradoxonát: ha mindig ugyanazokat a teszteket hajtjuk végre, feregirto paradoxon azok egy idő után, ha megfeszülünk sem fognak új hibákat találni.
A fenti alapszintű ajánlásokra egyébként Gyimóthy Tibor, a Szegedi Tudományegyetem szoftverfejlesztési tanszékének vezetője hívta fel a figyelmünket.